פרטי ההצגה

אל נקמות

התיאטרון הקאמרי

מאת שלום אש

עיבוד איתי טיראן ודני רוזנברג

בימוי איתי טיראן

משתתפים: ירדן ברכה, אלון דהן, הלנה ירלובה, יואב לוי, מיה לנדסמן, ערן מור, אנסטסיה פיין, נטע פלוטניק, אורי רביץ, ג'וי ריגר, ערן שראל, תם גל. 

 

תשוקות, חטאים, אהבה אסורה ויצרים אפלים בעיבוד מודרני למחזהו של אחד מבכירי המחזאים היהודים במאה ה-20, שלום אש, שהיה מועמד פעמיים לפרס נובל לספרות.

יענקל שפשוביץ' מנסה לעשות את הבלתי אפשרי; להחזיק בקומת הקרקע בית בושת ובעת ובעונה אחת לגדל את בתו היחידה והאהובה לטוהר המידות. הוא מקווה לחתן אותה עם "תלמיד חכם" ובכך לגאול את עצמו ואת משפחתו מהכתם שדבק בהם, ולזכות בהכרה בקרב האליטה של הקהילה.   

בעוד הוא מנסה לשמור על טוהר מידותיה של הבת המיועדת,  הוא אינו מודע לחברות מסתורית שנרקמת בינה לבין אחת מ"הבנות העובדות", חברות שהופכת לסיפור אהבה שמאיים על תוכניתו.

ההצגה כוללת קטעים בעירום

 

הביקורת משבחות

"אגרוף בבטן, משחק מעולה, הצגה שבשבילה שווה לבוא לתיאטרון" (כאן תרבות 20.8.18)

"הבימוי של איתי טיראן הוא הישג אמנותי מרשים... דרמה נועזת שבועטת חזק במוסכמות

חמישה כוכבים***** "(ידיעות אחרונות 26.8.18 )

"הצגה רבת עוצמה...העיבוד של איתי טיראן ודני רוזנברג הוא צירוף מרגש של הבוטה ושל האנושי והחומל...תעודת כבוד לעיבוד, לבימוי, לעיצוב ולמשחק, אל תוותרו !" (הבמה 20.8.18)

"אל נקמות" היא הצגה חדשה ומרשימה, מעוררת מחשבה ורגש, והלוואי שיצפו בה גם מחוץ לתל אביב. הבמאי איתי טיראן גיבש אנסמבל של שחקנים שמשתלבים בהרמוניה כמו תזמורת..." (הארץ 21.8.18)

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים